Ślimak helenka, helena

Sortowanie:
Znaleziony: 22 ogłoszenie w kategorii Akwarystyka Polska: Wszystkie miasta
Ślimak Helenka, Helena
Ślimak Helenka, Helena
2 zł
nowe Olsztyn 30+ kilka dni temu

Sprzedam pożyteczne mięsożerne ślimaki Helenka. Ślimaki regulują w naturalny sposób obsadę niepożytecznych ślimaków w akwarium. Zapraszam do zakupu

Ślimak Helenka Helena 15zł/10sztuk
Ślimak Helenka Helena 15zł/10sztuk
15 zł
30+ kilka dni temu

Witam, oferuje ślimaka Helenka z własnej hodowli na wodzie kranowej bez mierzenia parametrów. Zamiast chemii kup ślimaka Helenkę. Skutecznie rozprawiają się z niechcianymi ślimakami w Twoim akwarium. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.

anentome helena ślimak helenka
anentome helena ślimak helenka
3 zł
Warszawa 30+ kilka dni temu

ŚLIMAKI ANENTOME HELENA (CLEO HELENA) Słodkowodny ślimak drapieżny o stożkowej skorupce koloru żółto-brązowego, jest on bardzo aktywny, w szczególności nocą. Lubi zagrzebywać się w piasku czekając na ofiarę. Anentome helena żywi się pokarmem zalegającym na dnie oraz poluje na inne mniejsze od siebie ślimaki. Jest to jeden z wielu naturalnych sposobów na pozbycie się zatoczków i innych małych, niechcianych ślimaków z akwarium. Helenka nie atakuje większych od siebie ślimaków, ryby i krewetki również mogą czuć się bezpieczne. WARUNKI HODOWLANE Ślimak nie ma praktycznie żadnych wskazań hodowlanych. Odpowiada mu woda kwaśna jak i zasadowa, twarda oraz miękka. Optymalna temperatura wynosi od 22 do 30°C. Jeśli chcemy, aby ślimak zaczął się rozmnażać temperatura powinna wynosić powyżej 25°C. pH powyżej 6,5. Jedna zakupiona sztuka to jeden ślimak o wielkości od 1 do 1,5cm. Są to dorosłe osobniki.

Ślimak Helena / Helenka
Ślimak Helena / Helenka
3 zł
Dąbrowa Górnicza 30+ kilka dni temu

Sprzedam nadwyżkę ślimaków Helena. Super rozwiązanie na plagę ślimaków w akwarium. Anentome Helena to bardzo ładny, aktywny i drapieżny ślimak, który zjada inne małe ślimaki i pomaga zwalczyć ich plagę. Nieduży max. do 2cm Minimalny zakup 5szt. Nie wysyłam, tylko odbiór osobisty.

Ślimak Helena Helenka - Anentome Helena
Ślimak Helena Helenka - Anentome Helena
2 zł
Częstochowa 30+ kilka dni temu

Sprzedam jak w tytule - Ślimaki gatunku - Anentome Helena - popularne Helenki - zdjęcia mojego autorstwa - nie wyrażam zgody na kopiowanie. Posiadam mniejsze lub większe ślimaczki. Gatunek ten jest idealnym rozwiązaniem na pozbycie się nadmiaru niepożądanych ślimaków niszczących rośliny np. rozdętka. Jeśli zabraknie im ślimaków do zjedzenia zadowalają się pokarmem który spadnie na dno zbiornika. Polecam zestawy akwarium oraz inne akwarystyczne z moich ogłoszeń - również z tanganiki - ZAPRASZAM !! Odbiór na terenie Częstochowy - zwierzaków i roślin nie wysyłam. Jeśli nie odbieram telefonu - z uwagi na charakter pracy - proszę o kontakt w wiadomości na OLX lub sms na podany numer.

Ślimak Helenka (Anentome Helena)
Ślimak Helenka (Anentome Helena)
3 zł
Koszalin 30+ kilka dni temu

Polują na inne ŚLIMAKI Są przez to pożyteczne w akwarium, a dodatkowo wyglądają bardzo ładnie-pasiaste żółto czarne skorupki. Wielkość 1-2 cm. Zapraszam do zakupu i na inne moje ogłoszenia pozdrawiam.

Ślimak Helenka (Anentome Helena)
Ślimak Helenka (Anentome Helena)
3 zł
Biała Podlaska 30+ kilka dni temu

Do sprzedania nadmiar Helenek z mego akwarium. Przede wszystkim helenka poluje i żywi się innymi ślimakami w akwarium (np. zatoczki, rozdętki). Helenka nie pogardzi również tabletkami wysokoproteinowymi dla ryb oraz karmą dla krewetek. Ślimak ten nie zjada krewetek pomimo różnych opinii na ten temat. Helenka potrafi zjeść ślimaki rozmiarem podobne do swojego. Nie zjadają siebie na wzajem.

Ślimak Helenka (Clea Helena)
Ślimak Helenka (Clea Helena)
10 zł
Płock 30+ kilka dni temu

Witam. Sprzedam ślimaki Helenki (Clea Helena). Będzie około 100 sztuk. Cena 2zł za sztukę. Ślimak Helena (Clea helena), jeden z najbardziej użytecznych mięczaków w akwarium. Faktem jest, że ten ślimak jest drapieżnikiem. I bardzo przydatny drapieżnik. Żywi się innymi ślimakami, głównie szkodliwymi, a jednocześnie nie atakuje ani krewetek, ani ryb. Tylko jeśli są martwe. Żywe po prostu nie może dogonić. Poproszę najpierw o smsa.

Anentome helena - ślimak helenka
Anentome helena - ślimak helenka
5 zł
Biała Podlaska 30+ kilka dni temu

Ślimaki Helena- 1 sztuka 5 zł, wielkość około 1cm. Helenki pomagają zwalczać plagę z innych ślimaków, zajadają się zatoczkami, rozdętkami, świderkami, i różnymi innymi ślimakami(zostają po nich tylko puste muszelki) - są przez to pożyteczne w akwarium, a dodatkowo wyglądają bardzo ładnie-pasiaste żółto czarne skorupki. Jednocześnie Helenki nie rozmnażają się aż tak inwazyjnie jak pozostałe ślimaki ponieważ są rozdzielnopłciowe. Możliwa wysyłka -na odpowiedzialność kupującego i przy zakupie minimum 4 sztuk. Koszt wysyłki 20 zł - koperta bąbelkowa, 30 zł styrobox.

Clea helena - Ślimak Helenka
Clea helena - Ślimak Helenka
25 zł
Dobczyce 30+ kilka dni temu

Sprzedam ślimaki helenka. Ładne i aktywne a do tego skuteczne w walce z innymi niepożądanymi ślimakami w akwarium. Cena: 2,50 zł / szt Odbiór osobisty codziennie w Dobczycach. Odbiór w Myślenicach raz w tygodniu po wcześniejszym ustaleniu. Odbiór w Krakowie w każdy wtorek i niedzielę na giełdzie akwarystycznej. Kontakt: tel, olx, sms. Wszystkie ogłoszenia aktualizuję na bieżąco. Zapraszam do obejrzenia moich pozostałych ogłoszeń.

Ślimak Helenka Clea Helena
Ślimak Helenka Clea Helena
3 zł
Zabrze 30+ kilka dni temu

Masz problem z plagą ślimakòw? Helenka to załatwi... Helenka poluje i żywi się innymi ślimakami w akwarium (np. zatoczki, rozdętki). Ślimak ten nie zjada krewetek pomimo różnych opinii na ten temat, jednak karmą nie pogardzi. Helenka potrafi zjeść ślimaki rozmiarem podobne do swojego. Nie zjadają siebie na wzajem.Cena za szt. 3 zl

Ślimak Helenka / Anentome Helena
Ślimak Helenka / Anentome Helena
3 zł
Nowy Targ 30+ kilka dni temu

Witam serdecznie Mam do zaoferowania Ślimak który służy do eliminacji ślimaków tych niechcianych (zatoczki, świderki itp). Sam mnoży się bardzo powoli, równie powoli (w zależności od pojemności akwarium) ale i metodycznie usuwa niechcianych gości. Gdy braknie jedzenia zadowoli się padliną. Nie poluje na krewetki (są po prostu zbyt szybkie)

ŚLIMAK HELENKA (Anentome Helena). Cetarius
ŚLIMAK HELENKA (Anentome Helena). Cetarius
25 zł
Wałbrzych 30+ kilka dni temu

Wielkość około 1 cm Odbiór na terenie hodowli w miejscowości Gogołów ( 7 km od Świdnicy) możliwy praktycznie codziennie po wcześniejszym zamówieniu i kontakcie telefonicznym w godzinach 9;00 - 18;00. pod nr 604265943 . Minimalny zakup : przy odbiorze na terenie hodowli za min 50zł, przy dowozie za min 100zł. Ze względu na sytuację pandemiczną na teren hodowli nie wpuszczamy aż do odwołania. Cały czas prowadzimy sprzedaż. Możliwy odbiór wcześniej złożonych zamówień. Płatność tylko gotówką. PROMOCJE Często mamy promocje na oferowane zwierzaki. Informacje o promocjach zamieszczamy na stronie FB i dotyczą one odbioru na terenie hodowli w terminie określonym w opisie promocji. W trakcie trwania promocji zazwyczaj nie zmieniamy cen na portalu OLX, więc aby być na bieżąco z promocjami należy polubić stronę FB " Cetarius Hodowla Akwarystyczna " oraz dodać do obserwowanych. CIEKAWOSTKI filmiki z naszej hodowli na YouTube Hodowla Cetarius. Informacje o aktualnych terminach dostawy oraz PROMOCJACH ryb, krewetek, raków, ślimaków znajdują się na stronie Facebooku. Istniej możliwość dowozu po trasie: Świdnica - Strzegom - Jawor- Legnica - Jelenia Góra - Kamienna Góra- Wałbrzych - Świebodzice. Świdnica - Dzierżoniów- Bielawa -Nowa Ruda- Głuszyca -Jedlina Zdrój- Wałbrzych jeżeli będzie zainteresowanie dowozem po w/w trasach to wyznaczymy termin dowozu. Osoby zainteresowane zapraszam do kontaktu. Koszt dostawy 15zł - 20zł. OFERTA Hodowla akwarystyczna CETARIUS zaprasza do zapoznania się z innymi aukcjami na OLX, gdzie znajduje się bogata oferta krewetek, ryb, ślimaków, raków. Zapraszamy do stałej współpracy sklepy zoologiczne, oraz grupy akwarystyczne. Przy grupowych zamówieniach będą rabaty

Ślimak helena helenka Clea Helena pogromca slimaków
Ślimak helena helenka Clea Helena pogromca slimaków
6 zł
Piotrków Trybunalski 30+ kilka dni temu

Przede wszystkim helenka poluje i żywi się innymi ślimakami w akwarium (np. zatoczki, rozdętki). Helenka nie pogardzi również tabletkami wysokoproteinowymi dla ryb oraz karmą dla krewetek. Ślimak ten nie zjada krewetek pomimo różnych opinii na ten temat. Helenka potrafi zjeść ślimaki rozmiarem podobne do swojego. Nie zjadają siebie na wzajem.

Clea Helena Helenka Ślimak mięsożerny słodkowodny
Clea Helena Helenka Ślimak mięsożerny słodkowodny
2 zł
Radom 30+ kilka dni temu

Witam!!! Posiadam do odsprzedaży Ślimak Helena (Clea helena), jeden z najbardziej użytecznych mięczaków w akwarium. Faktem jest, że ten ślimak jest drapieżnikiem. I bardzo przydatny drapieżnik. Żywi się innymi ślimakami, głównie szkodliwymi, a jednocześnie nie atakuje ani krewetek, ani ryb. Posiadam małe osobniki około 4-5mm. Zachęcam do zakupu

Ślimak helena, helenka Anentome helena 10zł pakiet 5 sztuk
Ślimak helena, helenka Anentome helena 10zł pakiet 5 sztuk
10 zł
Warszawa 30+ kilka dni temu

Sprzedam ślimaki Anentome helena (zwane potocznie Helenkami) - bardzo pożyteczne ślimaki polujące na inne ślimaki i pomagające pozbyć się ich plagi. Najchętniej zjadają zatoczki i rozdętki, mniej chętnie świderki. Ślimaki sprzedaję w pakietach 5 sztuk w cenie 10zł za komplet. Odbiór osobisty na rogu Portowej i Kasztanowej po wcześniejszym umówieniu się. Jest to nadwyżka hodowlana z mojego akwarium.

Ślimak Clea Helena helenka zamienię lub za 2zł
Ślimak Clea Helena helenka zamienię lub za 2zł
2 zł
30+ kilka dni temu

Sprzedam za 2 zł za sztukę. Wymienię chętnie na helmeta. Zostało jeszcze 5 szt. Nie wysyłam.

Ślimak Helenka Anentome Helena -pogromcy ślimaków 5 szt za 10 zł
Ślimak Helenka Anentome Helena -pogromcy ślimaków 5 szt za 10 zł
10 zł
Sokółka 30+ kilka dni temu

Jak w temacie- wielkość: średnie do dużych z własnej hodowli domowej odbiór- centrum Białegostoku możliwa ewentualna zamiana na rybki/krewetki

Ślimak Helenka - ZAMIENIE
Ślimak Helenka - ZAMIENIE
2 zł
Oświęcim 30+ kilka dni temu

Ślimak helenka to jeden z najbardziej popularnych skorupiaków, które można hodować w akwarium. Ślimaki helena są jednymi z najładniejszych słodkowodnych ślimaków, pochodzących z azjatyckich wód. Przede wszystkim helenka poluje i żywi się innymi ślimakami w akwarium (np. zatoczki, rozdętki). Helenka nie pogardzi również tabletkami wysokoproteinowymi dla ryb oraz karmą dla krewetek. Można wymienić slimaki na rybki np. platki, danio pręgowane, gupik endlera, kiryski, krewetki red, ewentualnie rośliny.

Anatome helena
Anatome helena
2 zł
Kielce 30+ kilka dni temu

Witam. Mam do zaoferowania słodkowodnego ślimaka akwariowego Anatome Helena - popularnie nazywanego Helenka. Jest to mięsożerny ślimak, który znakomicie poradzi sobie z plagą innych ślimaków takich jak np. Rozdęki lub zatoczki. Odbiór osobisty. W ofercie mam również rośliny akwariowe.

Ślimaki Helenki     nadmiar
Ślimaki Helenki nadmiar
2 zł
Grudziądz 30+ kilka dni temu

Witam. Posiadam na sprzedaż nadmiar ślimaków helenka. Ślimak charakteryzuje się żółtą skorupą z ciemno brązowymi, spiralnymi pasami. Muszla posiada osiowe żebra, jest stożkowatego kształtu (4-5 skrętów) i posiada uszkodzony/skorodowany wierzchołek. Ciało jest oliwkowo szare, z drobnymi ciemniejszymi plamkami. Najczęściej ze skorupy wystaje tylko głowa w postaci giętkiej „trąbki” lub „syfonu” – tzw. proboscis (około 8-10 mm długości), zakończona jest ona otworem gębowym. Nie należy jej mylić z syfonem oddechowym. Pomiędzy głową znajdują się czułki, na których osadzone są oczy (blisko nasady). Helena posiada dość solidną stopę, którą pomaga sobie unieruchomić potencjalną ofiarę.

Ślimak helena-likwiduje inne ślimaki
Ślimak helena-likwiduje inne ślimaki
20 zł
Łódź 30+ kilka dni temu

Oferta dotyczy pakietu ślimaków-5 sztuk dorosłych Witam mam do sprzedania ślimaki helenki z własnej hodowli. Jeżeli masz problem ze ślimakami jedzącymi roślinki kup helenkę zje ślimaki i będzie spokój poniżej szczegółowe informacje na temat helenek Występowanie Jest to gatunek słodkowodny, który w warunkach naturalnych zamieszkuje szybko płynące, bogate w tlen, czyste potoki, strumienie, rzeki o piaszczystym lub błotnistym dnie. Można go także odnaleźć w wodach stojących: stawach, jeziorach, rowach na terenie Indonezji, Tajlandii i Malezji. Wygląd zewnętrzny Ślimak charakteryzuje się żółtą skorupą z ciemno brązowymi, spiralnymi pasami. Muszla posiada osiowe żebra, jest stożkowatego kształtu (4-5 skrętów) i posiada uszkodzony/skorodowany wierzchołek. Ciało jest oliwkowo szare, z drobnymi ciemniejszymi plamkami. Najczęściej ze skorupy wystaje tylko głowa w postaci giętkiej „trąbki” lub „syfonu” – tzw. proboscis (około 8-10 mm długości), zakończona jest ona otworem gębowym. Nie należy jej mylić z syfonem oddechowym. Pomiędzy głową znajdują się czułki, na których osadzone są oczy (blisko nasady). Helena posiada dość solidną stopę, którą pomaga sobie unieruchomić potencjalną ofiarę. Usposobienie Jest to mięsożerny gatunek, który doskonale poluje nie tylko na małe ślimaki (świderki, rozdętki, zatoczki), ale także te większe (np. ampularie), również na żywe krewetki oraz osłabione lub mniejsze ryby. Dzieje się tak dlatego, że wyposażony został on przez naturę w narząd, za pomocą którego paraliżuje swoją ofiarę wstrzykując jej jad. Unieruchomiony przeciwnik jest wówczas bezbronny, a nasz ślimak spokojnie i bez pośpiechu może przystąpić do konsumpcji. Dlatego większość czasu spędza zakopany w podłożu (tak że wystaje tylko jego głowa)czekając na potencjalną ofiarę. Gdy takowa znajdzie się dostatecznie blisko helenka przystępuje do ataku. Potrafi bardzo sprawnie opleść swoją stopą przeciwnika, a głowę bez trudu wcisnąć pod ewentualnie przymknięte wieczko. Bardzo często poluje grupą, zwłaszcza, gdy przeciwnik jest znacznie większy. Ślimaki te są bardziej aktywne nocą, są wytrzymałe i tolerancyjne. Przekopuje podłoże, jednak nie uszkadza wystroju. Nie jest szkodliwy dla roślin. Z racji jego łowieckiego temperamentu powinniśmy ostrożnie wybierać mu współtowarzyszy. Stanowi on dobra alternatywę na plagę ślimaków. Akwarium Ślimaki te wymagają sporo przestrzeni na dnie zbiornika – im jego powierzchnia większa, tym lepiej. Korzystne jest zastosowanie miękkiego, drobnoziarnistego podłoża – piasku lub bardzo drobnego żwirku. Konieczne wydaje się zastosowanie skutecznego filtra, dobrego napowietrzania, rozproszonego oświetlenia. Kryjówki mile widziane, jednak aranżując wnętrze akwarium, pamiętamy, aby wszelkie szczeliny i jaskinie nie były zbyt małe i ciasne. Konieczne dodatkowe źródło wapnia w zbiorniku – w postaci sproszkowanych koralowców, muszli ślimaków słodkowodnych, marmuru lub dodatek skał wapiennych. Rozmnażanie Gatunek jajorodny, rozdzielnopłciowy – do rozmnożenia potrzebujemy samicy i samca. Zapłodnienie jest wewnętrzne. Samiec wyposażony w narząd kopulacyjny (wyrostek) zaplemnia samicę, przy czym sperma deponowana jest w zbiorniczku nasiennym, w związku z czym jajeczka zapładniane są bez jego obecności. Jajka składane są pojedynczo, w przezroczystej galaretowatej osłonce, o kształcie kwadratu. Łatwo przyklejają się do każdej twardszej powierzchni – roślin, podłoża, kamieni, korzeni, filtra itp. Do wylęgu dochodzi kilka tygodni później (czas ten zależy od temperatury wody), przy czym z dużej ilości złożonych jaj, wylęga się niewiele młodych. Larwy zakopują się w podłożu i przebywają tam, aż nie przejdą wszystkich przeobrażeń, a ich skorupa nie stwardnieje (nawet do 6 miesięcy). Pokarm Są to ślimaki mięsożerne, które aktywnie polują na inne ślimaki, krewetki a nawet ryby. Są dobrą alternatywą na plagę ślimaków, jednak jak uporają się z nią, wymagają dokarmiania. Ich pożywienie mogą stanowić żywe lub mrożone owady wodne, bezkręgowce, robaki, kryl, krewetki, pożywienie dla ryb dennych.

Filtr